Dijital PR

Neden bir Dijital PR Stratejisine Sahip Olmalısınız?

Halkla ilişkiler, dijital pazarlama stratejilerinin kritik bir bileşenidir. Şirketlerin ve markaların sektör bağımsız olarak görünürlüklerini artırmak için dijital PR desteği almaları gerekmektedir. Halkla ilişkiler, marka ve şirketler hakkındaki görüş ve davranışları etkileyebilir, hizmetleri ve yenilikleri çok hızlı bir şekilde duyurabilir ve müşteriler ile uzun süreli ilişkiler kurulmasına yardımcı olabilir. Dijital pazarlama ve dijital PR, markanız ve kurum kimliğiniz için her zaman çok önemli fırsatlar sunar. İster dijital PR isterseniz de hem geleneksel hem de dijital PR stratejisini dikkate alıyor olun, markanızın prestijindeki artış sizi şaşırtacaktır.
Dijital PR
Sizin İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İçin

Teklif Alın

Dijital PR ve Geleneksel PR arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel PR (halkla ilişkiler), etkinlik planlama, konuşma yazımı ve basın açıklaması gibi iletişim girişimlerini aynı çatı altında topluyor. Geleneksel PR’ın en can alıcı kısmı ise basına açık ve iç içe olması.

Dijital halkla ilişkiler yani “Online İtibar Yönetimi” ise, sektörel web siteleri, haber sayfaları, sosyal medya ve bloglar gibi hedef kitlenizle temas kurabildiğiniz tüm dijital mecralara hakimdir. Üstelik daha ölçümlenebilir sonuçlara ve istatistiklere ulaşabilir, pazarlama stratejilerinizdeki aksiyonları en kısa sürede hayata geçirebilirsiniz.

Kitle Tanımı

Kitle Tanımı

Pazarlama iletişiminin amacına ulaşması için hedef kitlenizi doğru bir şekilde tespit edilmesi.

Hedeflerin Belirlenmesi

Hedef kitlenize ve şirket hedeflerinize göre ulaşmak istenilen noktaların belirlenmesi.

Kritik Konuların Belirlenmesi

Kritik Konuların Belirlenmesi

Hangi konular şirketiniz için kritik önem arz ediyor? Bu listelerin derlenmesi ve ilgili metinlerin yazılması.

Dağıtım Planı Hazırlanması

Dağıtım Planı Hazırlanması

Tasarladığımız içerikleri, hedef kitlelerinizin olduğu platformlara efektif bir şekilde dağıtmak için plan kurgulanması.

Yayın Takvimi Oluşturma

Yayın Takvimi Oluşturma

Hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve sürekli takip etmelerini sağlamak için içeriklerin devamlılığı olan bir takvim dahilinde paylaşımların yapılması.

Ölçüm Süreci

Ölçüm Süreci

Stratejinizin, sizi hedeflerinize götürüp götürmediğini ölçümlemek için istatistiklerin değerlendirilmesi.

PR ekibimiz işinize nasıl yardımcı olabilir?

Dijital ve geleneksel PR dünyasının dinamiklerine hakim ekibimizle, en güncel trendleri takip ediyor, markalara özel dijital ve geleneksel pazarlama iletişimi stratejileri tasarlıyoruz. Topluluk yönetimi, sosyal medya stratejisi oluşturma, içerik planlama, dijital ve sosyal medya kriz yönetimi, ölçüm, analiz ve raporlama konularına hakim ekibimiz ile her zaman yanınızdayız!

Stratejik İletişim

İletişim stratejimizi aylık veya yıllık planlara göre belirleyip, size sunuyoruz. Size özel olarak hazırlanmış PR kampanyaları ile pazarlama hedeflerinize ulaştıracak sonuçları elde etmeniz için sizlere yardımcı oluyoruz.

Basın ve Medya İlişkileri

Müşterilerimizin iletişim stratejileri politikalarını ve uygulamalarını güçlü tutmak için basın açıklaması hazırlanması, ürün yerleştirme fırsatları, iş profili oluşturmak ve medya röportajları düzenlenmek gibi iletişim araçlarını kullanarak çevrimiçi gazeteci ve blog yazarlarıyla güçlü ilişkiler kuruyoruz.

Fikir Önderliği

Fikir önderliği, hem B2C hem de B2B pazarlama stratejileri oluşturmak için önemlidir. Şirketinizin hedef kitlelerinin zihnindeki en büyük sorulara verilen cevapları sunarak, rakip şirketlerin arasında otorite olmanızı sağlamak için yön belirliyor ve ilham verici bir vizyon oluşturuyoruz.

Araştırma ve Veri Analizi

Mochatouch olarak sürekli araştırma ve medya izleme yoluyla, sektörel güncel haberleri ve sorunlarını takip ediyor; medya erişim bağlantılarımız ve araçlarımızla, şirketinizin basın verilerini analiz etme konusunda yardımcı oluyoruz.

Etkinlik Yönetimi

Ekibimiz, farklı sektördeki müşterilerimizin pazarlama stratejilerine uygun etkinlik ve organizasyonları gerçekleştirmek için çalışıyor. Basın gezilerinden influencer etkinliklerine kadar sizin sektörünüz ile ilgili medya katılımcılarını araştırmanıza ve etkinliğinize davet etme konusunda sizlere destek veriyoruz.

Vaka Çalışmaları

Müşterilerimizin yaptığı çalışmaların gerçek dünyadaki uygulamalarını göstermenin yeni müşterilerin ve sektör ile ilgilenen basın mensuplarının dikkatini çekmenin iyi bir yolu olabileceğini biliyoruz.

Yeniliklerden Haberdar Olun

   Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.
   ADRES
   Somuncu Baba Sokak No:67 Ataşehir İstanbul/Türkiye
   TELEFON
   +90 216 334 56 78
   EMAIL
   info@mochatouch.com