SEO

Nedir Bu SEO?

Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu” olan SEO (Search Engine Optimization), dijital pazarlama stratejinizin en kilit alanlarından biridir. SEO kim olduğunuzu değiştirmez, ancak sizi daha görünür kılar. Web sayfalarınızda yapılacak arama motoru optimizasyonu çalışması ile arama motorları sonuç sayfalarında organik olarak daha önde yer alırsınız.

Dijital dünyanın dinamiklerine hakim bir ekip olarak yaptığımız analizler sonucu firmanızın hedef kitlelerine ulaşması için neye ihtiyaç duyduğunu keşfediyor, sayfanızın ziyaretçi sayılarını ve arama motorlarındaki görünürlüğünü organik olarak artıracak bir çalışma planıyla hareket ediyoruz.

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

SEO'nun Avantajları

Tıklama başına reklam maliyetlerini (TBM) azaltır

Tıklama Başına Reklam (TBM)
Maliyetlerinizi Azaltır

Organik sonuçlarda sıralamanızı yükseltir

Organik Sonuçlarda Sıralamanızı Yükseltir

Bilinirliğinizi artırır

Bilinirliğinizi Artırır

Reklam giderlerinizi azaltır

Reklam Giderlerinizi Azaltır

Kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar

Kalıcı Sonuçlar Elde Etmenizi Sağlar

Yatırım getirisi ( ROI ) yüksektir

Yatırım Getirisi (ROI) Yüksektir

Sizin İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İçin

Teklif Alın

Web siteniz neden SEO stratejisine ihtiyaç duyuyor?

Müşterilerinizin Google ve diğer arama motorlarını kullanarak yaptıkları sorgularda web sitenizi en doğru sonuçlar arasında çıkarmayı hedefleyen SEO çalışması, sıralama kriterlerini etkin biçimde analiz ederek bunlara göre gerekli optimizasyonların yapılmasını sağlayan sürecin tümüdür.

Doğru içerik ile yapılan SEO çalışması, organik arama sonuçlarındaki görünürlüğünüzü dolayısıyla buna bağlı olarak web sitenizin trafiğini arttırır. Yani sizinle aynı sektördeki şirketleri arayan kullanıcılar tarafından işletmenizin keşfedilme olasılığı artar.

Kısa vadeli olarak web sitenizin görünürlüğünü artırmak için sadece reklamlara da başvurabilirsiniz ama uzun vadede SEO en değerli yatırımdır.

Mochatouch olarak, şirketinizin internet sayfasının Google aramalarında çıkması için doğru içeriği oluşturmak ve web sitenizin optimizasyonunu yapmak için önce sizi ve şirketinizi tanıyor sonrasında sizin için en optimum stratejiyi planlıyoruz.

Google ve diğer arama motorlarının örümcekleri web sitenizde düzgün bir şekilde gezinemiyorsa, sayfalarınız doğru bir şekilde indekslenmez ve dijital stratejiniz amacına ulaşamaz. XML site haritaları, robots.txt dosyası, kanonik etiketler, sayfalama etiketleri, 301 yönlendirmeleri, 404 hataları, html & css doğrulamaları gibi parametreler web sitenizin büyüklüğüne göre binlerce sorun yaratabilir. Bu sorunların önüne geçmek için web sitenizin içeriğini, sayfalarınızın yapılarını, meta etiketlerini, URL’leri, sayfa açıklamalarını, kategorileri, sayfa içi link yapılarını, site tasarımını ve yazılımını optimize etmek gerekmektedir. Aynı zamanda Google’ın web sitenize daha fazla ilgi göstermesi ve değer vermesi için, ilgili başka web siteleri tarafından sitenizde yer alan değerli içeriklere, ürünlere veya genel olarak ana sayfaya link verilmesini sağlamak gerekir.

SEO, çevrimiçi etkinliğinizi artırmak ve satış hedeflerinizi güçlendirmek için uzun vadeli bir stratejidir.


Link Oluşturma, web sitenizi işaret eden saygın ve ilgili bağlantılar ağının oluşturulmasına yönelik karmaşık bir süreçtir. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamalarını artırmak ve organik trafiği en üst düzeye çıkarmak için güçlü bir sayfa içi SEO temeliyle birleştirilmiş, sayıdan çok kalite üzerine odaklanan bir strateji geliştiriyoruz.

Kaliteli bağlantılar, web sitenizin çevrimiçi itibarını, arama motorlarındaki görünürlüğünü ve organik trafiğinizi artırır. Web sitenize gelen tüm bağlantılar eşit değildir, gelen bu bağlantılar Google tarafından cezalandırılmanız ile üst sıralara çıkmak arasındaki farkı belirler.

Strateji Geliştirirken Nelere Odaklanıyoruz?

Yeniliklerden Haberdar Olun

   Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.
   ADRES
   Somuncu Baba Sokak No:67 Ataşehir İstanbul/Türkiye
   TELEFON
   +90 216 334 56 78
   EMAIL
   info@mochatouch.com