Instagram Reklam Yönetimi

İster yeni kurulan bir marka olsun ister uzun yıllardır varolan köklü bir marka olsun, bilinirliğin artması ve müşterilerle sıcak iletişim kurabilmenin en hızlı ve etkili yolu iyi bir sosyal medya yöntemidir. Sosyal medya platformlarında doğrudan paylaşım yapılarak elde edilecek verimlilik, reklam seçeneklerinin kullanılmasıyla katlanarak en üst seviyelere ulaşabilir.

Marka yönetiminde önemli bir yeri olan sosyal medya reklamları günlük hayatta her an karşımıza çıkarak etkili bir halka ilişkiler yönetimi sağlamaktadır.

Özellikle en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram, kullanıcılarına sürekli olarak yeni markalar ve yeni ürünler keşfetme olanağı sunuyor. Bu durum hedef kitle odakları doğru belirenen Instagram reklamları için çok önemli bir fırsat yaratmaktadır. Reklamlar sayesinde artan marka bilinirliği, ulaşılabilirlik ve doğru yönetim unsurlarıyla birleştiğinde itibarı da artırmaktadır.

Instagram ilk olarak 2013 yılında Facebook tarafından satın alındığında reklam hizmeti sunmaya başladı. Ancak 2015’ten sonra bugünkü halini alarak tüm sektör ve büyüklükteki marka ve işletmeler için reklam hizmeti vermeye başladı.

Instagram dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Ortalama kullanıcı sayısı 500 binin üzerinde olan Instagram hem küçük hem de büyük şirketler için en verimli reklam seçeneklerini sunmaktadır. Instagram doğrudan Facebook Reklam Yöneticisi’ne entegre olduğundan markalar hedef kitlelerine ulaşmak için Facebook’un kullanıcı bilgisi zenginliğinden faydalanmaktadır.

Instagram Reklam
Sizin İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İçin

Teklif Alın

Instagram Reklam Modelleri

Hikaye Reklamları

Hikaye Reklamları

Günlük 500 milyonu aşkın hikaye paylaşımı yapılan Instagram’da hikaye reklamlarıyla marka ya da hizmet/ürün tanıtımı yapılabilir.

 

Fotoğraf Reklamları

Fotoğraf Reklamları

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım platformunda öne çıkarılan fotoğraflar sayesinde hedef kitleye daha hızlı ulaşılabilir.

Video Reklamlar

Video Reklamları

60 saniyeye kadar uzatılan videolarla yatay ya da dikey formatında videolar paylaşılabilir.

Dönen Reklamlar (Carousel Ads)

Birden fazla ürünü sergilemek için kullanılan kaydırmalı paylaşımlar ilgi çekici ve doğrudan alışverişe yönlendirici elementler barındırabilir.

Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon Reklamları

Ürünü tanıtırken bütüncül bir konsept kullanılarak farklı fikirler sunulabilir.

Keşfet Reklamları

Keşfet Reklamları

Belirli alanlarda arama yapan insanların karşısına kolaylıkla çıkabilen ve etkin bir şekilde hedef kitleye doğrudan ulaşan tanıtımlar sunulabilir.

Yeniliklerden Haberdar Olun

   Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.
   ADRES
   Somuncu Baba Sokak No:67 Ataşehir İstanbul/Türkiye
   TELEFON
   +90 216 334 56 78
   EMAIL
   info@mochatouch.com